Android 5.1 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Yeni Android 5.1 sürüm güncellemesiyle Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarında önemli değişiklikler yer alıyor.

Şuan için Nexus cihazlarda kullanılabilen yeni sürüm de yakın zamanda tüm telefonlarda kullanılabilir olacak. Ama gerçekleri söylemekten yanayız hep. Ne yazık ki hala bazı üst seviye cihazlara daha yeni yeni Android 5.0 güncellemesi geliyor. Yani Google, kendine öncelik tanıyarak diğer cihazlara güncellemeyi daha geç getiriyor. Bu da bir stratejidir elbette..

Yeni sürüm de Wi-Fi ve Bluetooth cihazlarına bağlanmak için iki yeni yöntem sunulmaktadır. Sadece iki parmağınızı aşağıya doğru bir kaydırma işlemi yaparak hızlı bir şekilde ayarlar panelinde ulaşabilirsiniz. Wi-Fi ve Bluetooth cihazlarına bağlanmak için küçük oklar bulunduğunu zaten göreceksinz. Bu oklar açılan menüye bağlantı sağlıyor.

Bluetooth ise daha farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Oka tıkladığınız zaman önceden eşleştirme yapmış olduğunuz cihazları görüyorsunuz. Yeni bir cihaza bağlanmak amacıyla More Settings yani Daha Fazla Ayar tuşuna dokunmanız gerekiyor. Bu sekme çevrenizde bulunan ve Bluetooth aktif olan tüm cihazları gösterebiliyor. Yeni bir cihaz ile eşleşme yapmak için ufak bir uğraş gerektiriyor.

Kaynak: Veteknoloji.com

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL