Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirmek

Artık silinen mesajlarınız için üzülmenize gerek yok! Bir kaç basit adımla silinen mesajlarınıza kolayca kavuşabilirsiniz.

Artık iletileşmek günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Özel konuşmalarımızı veyahut ehemmiyetli notlarımızı çoğunlukla ileti yoluyla karşı tarafa aktarmaya çalışıyoruz. İşte bu çok ehemmiyetli mesajlarımız hata sonucu silindiğinde ise; dünyamız başımıza yıkılmış gibi hissediyoruz. Fakat artık korkacak bir şey yok. Silinen iletilerinizi kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Peki silinen iletiler nasıl geri gelir?Silinen iletileri kurtarmak için hangi programları kullanabiliriz? Bütün bu suallerin yanıtlarını gelin beraber inceleyelim.

Silinen iletileri geri getirmek için akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre değişik programlar uygulamanız gerekecektir. Android ve iOS bu konuda birbirinden ayrılıyor. İlk olarak Android’de silinen iletileri nasıl kurtarabiliriz buna bakalım.

Android’de Silinen İletiler Nasıl Geri Gelir?

Şayet akıllı telefonunuzun işletim sistemi Android işletim sistemi ise silinen iletileri geri getirmek için recovery programları kullanılmaktadır. Bu programlardan başlıcaları;

* Android Data Recovery
* Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery
* Wondershare Dr Fone for Android

Bu üç programdan rastgele birini bilgisayara yükleyerek; adım adım gerçekleştireceğiniz mertebeler ile iletilerinizi kurtarabilirsiniz. Bunun yanı sıra Android Veri Recovery programı sayesinde silinen iletilerinizle beraber resimleri, videoları, telefon kılavuzu ve diğer dosyalarınızı dahi geri getirmeniz olası olacaktır.

Programların kendi işleyişine göre uygulanacak adımların sırası farklılık gösterse de evreler aşağıda belirttiğimiz şekilde olacaktır.

1. Evvela seçtiğiniz programlardan rastgele birini bilgisayarınıza yükleyin.
2. Telefonunuzun ”Ayarlar” menüsünden ”Telefon ile ilgili” bölümünü açın. Karşınıza çıkan ”Derleme numarası” seçeneğine 7 sefer tıklayın. Daha sonra ”Ayarlar” bölümüne geri dönün ve ”Geliştirici seçenekleri” bölümüne tıklayın. Açılan sayfada ”USB hata ayıklama” seçeneğini işaretleyin.
3. Bilgisayara yüklediğiniz program çalışırken akıllı telefonunuzu USB kablosuylabilgisayarınıza bağlayın.
4. Kurtarma programının Tarama – Scan butonuna tıklayıp, silinen verileri yine taratmaya başlayın.
5. Son işlemi de gerçekleştirdikten sonra programdaki Messages – SMSbölümüne giriş yapın.
6. Son olarak karşınıza çıkan ekranda silinmiş iletilerinizle karşılaşacaksınız. Bu iletileri işaretleyerek “Recover” butonuna tıklayın. Ve işte silinen iletileriniz geri geldi.

iOS’ta Silinen İletiler Nasıl Geri Gelir?

Telefonunuz iOS işletim sisteminine sahipse silinen iletileri kurtarmaişlemlerini sadece iCloud veya iTunes yedeklemeleri yardımıyla çözebilirsiniz.

* iTunes üzerinden dosyalarınızı yedeklemelerden geri yükleyebilmek için sırasıyla Dosya, Aletler ve Yedekten Geri Al seçeneklerini izleyebilirsiniz.
* Dosyalarınızı yedeklemek için iTunes’i iOS aletinize bağlayarak yeniden sırasıyla Dosya, Aletler ve Yedekle seçeneklerini izleyebilirsiniz.

 

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL