Apple, tvOS 13’ü Yayınladı İşte Yeni Gelen Özellikler

Apple, tvOS 13’ü Yayınladı İşte Yeni Gelen Özellikler

Apple tarafından uzun süredir beklenen yeni teknolojiler büyümeye, ön plana çıkmaya ve pek çok seçeneğini sunmaya tüm hızı ile devam ediyor. Peki ama bu süreçler nasıl ilerliyor dersiniz? Gelin ve teker teker bütün özelliklere göz atmaya başlayalım. Apple, bugün Apple TV’ler için tvOS 13 güncellemesini kullanıcılara sundu. tvOS 13, Apple TV’ye bir dizi yenilik ve iyileştirme getiriyor. Gelin bu yeniliklere yakından bakalım. Apple, haziran ayında WWDC’de tvOS 13’ü duyurmuş ve yaz boyunca geliştiricilere beta sürümünü dağıtmıştı. Şirket, bugün tvOS 13 güncellemesini iOS 13.1 ve iPadOS ile birlikte yayınladı. Yeni gelen tvOS 13 ile birlikte Apple TV’de çok sayıda değişiklik ve iyileştirme göreceğiz. Tüm kullanıcılar için yayınlanan tvOS 13, Apple TV’lere ne gibi yenilikler getiriyor sorusuna cevap verecek olursak 6 yeni özellikten bahsedebiliriz. İsterseniz gelin hep beraber Apple TV’lere tvOS 13 ile birlikte gelen yeni özelliklere bakalım.

Apple, tvOS 13 ile birlikte yeni içerikler keşfetmenize odaklanan Giriş ekranını yeniden tasarladı. Artık içeriklerin tam ekran ön izlemesini Giriş ekranı üzerinden oynatabileceğiz. tvOS 13, aile üyelerinin kişiselleştirilmiş kullanıcı hesapları arasında kolayca geçiş yapmalarını sağlayan Apple TV Kontrol Merkezi ile çoklu kullanıcı desteği sunuyor. Çok kullanıcılı desteğin yanı sıra Apple TV’deki Apple Müzik, kullanıcılara kişiselleştirilmiş çalma listeleri ve öneriler sunacak. Yeni Apple TV Kontrol Merkezi, ayrıca ekrandaki şarkı sözlerine erişimi mümkün kılıyor.

Arcade aboneliği, 6 veya daha fazla kişiye sahip ailelere reklamlar veya uygulama içi satın alımlar olmadan 100’den fazla yeni ve özel oyuna sınırsız erişim sağlıyor. Apple Arcade; iPhone, iPad, iPod Touch, ve Mac’in yanı sıra Apple TV ile de uyumlu olacak. Apple, Apple TV 4K’da bulunan 4K HDR ekran koruyucu videolarının sayısını genişletiyor. “Mavi Gezegen” isimli yapımın arkasındaki ekip olan BBC Doğa Tarihi Birimi ile ortaklaşa çalışan Apple, tvOS 13 ile birlikte okyanusların derinliklerinde çekilen büyüleyici görüntüleri kullanıcılarına sunuyor. Şimdiden bütün tercih edenlerine iyi kullanımlar diliyoruz.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL