Apple Watch İçin WatchOS 6.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

Apple Watch İçin WatchOS 6.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde iOS 13 ve iPadOS 13 güncellemeleri yayınlanarak iPhone ve iPad cihazlarındaki hataların giderilmesi sağlanmıştı. Bunun üzerine Apple Watch sahipleri merakla saatleri için de yayınlanacak bir güncelleme bekliyorlardı. Beklenen sonunda oldu ve watchOS 6.0.1 yazılım güncellemesi yayınlandı.

Oldukça küçük bir güncelleme olan 6.0.1 güncellemesinde Apple Watch saatleri tarafından yaşanan ufak hatalar giderilmiş görünüyor. Güncellemeye ilişkin yapılan açıklamada Mickey ve Minnie görünümlü saatlerdeki hatanın düzeltilmesinin en çok üzerinde durulduğu, bunun yanında güncelleme ile bazı yeniliklerin de getirildiği belirtildi. Yapılan güncellemede ayrıca performansın optimize edilmesinin de sağlandığı ve güvenlik güncellemelerinin yapıldığı belirtildi.

Apple Watch serisi saat kullananlardan Mickey Mouse ve Minnie Mouse ekranını kullananlar daha önceden saati söylememe konusunda şikayetçiydi. Bu güncellemeyle birlikte artık Apple Watch Mickey ve Minnie kullanıcıları bu problemi yaşamayacak. Yaşanan bir başka sıkıntı da takvimde bazı etkinliklere anlamsız bir şekilde yer verilmemesiydi. Güncelleme sonrasında takvime işlenen tüm etkinliklerin görülmesi sağlandı. Ekranın kalibrasyona dair tuttuğu datanın da kaybolmasına sebep olacak bir hata ortadan kaldırıldı.

Apple Watch sahibi olan ve güncellemeyi saatine indirmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı şeyler var. Bu güncellemeyi yapmadan önce saatinizin şarjını kontrol ederek yüzde 50’den yüksek olduğuna emin olmanız gerekiyor. Aksi taktirde güncelleme esnasında problem yaşayabilirsiniz. Bunun yanında Apple Watch’un hangi iPhone’a bağlı ise onun kapsama alanının içinde olması da bir başka zorunluluk. Bu aşamaları kontrol ettikten sonra yapmanız gereken bağlı bulunulan iPhone içerisinde watch uygulamasına girmek ve güncellemeyi indirmek. Kısa süre içerisinde güncelleme tamamlanmakta ve bahsettiğimiz hataların hepsi düzelmektedir.

Apple Watch saatleri ülkemizde de aktif bir şekilde uzun yıllardır kullanılıyor. Fiyatları 2900 ila 3300 lira arasında değişen Apple Watch 4 serisi saatlerin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Ekim ayının 16’sında Apple tarafından piyasaya sürülecek Apple Watch 5 serisi saatlerin ise ne zaman Türkiye’ye geleceği ve fiyatlarının ne olacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL