Bir Anda Meşhur Olan ve Ünlenen Elektronik Ürünler

Birçok firma yaptıkları ürünler ile piyasaya damgasını vurmuştur. Bu firmalar genellikle diğer basit ama kullanışlı elektronik aletler kullanmak yerine daha gelişmiş bir teknoloji ürünleri piyasaya sürmüşlerdir. Bu ürünler bir anda patlamış ve üreticilerine milyonlarca para kazandırmıştır.

Mac Bilgisayarlar

Şüphesiz listenin başında olmayı hak eden bir elektronik alet olarak karşımıza çıkıyor. Çıktığı güne kadar bilgisayarlar sadece klavye ve fare ile kontrol edilebiliyordu. Mac bilgisayarlar çıkana kadar bilgisayarlar teorik olarak her şeyi yapabiliyordu. Lakin görüntü ve grafik olarak hiçbir katkıda bulunmuyorlardı. Steve Jobs ve Steve Wozniak’ın liderliğini yaptığı bu proje çıktığı gün itibariyle büyük bir ilgi toplamıştır. Mac bilgisayarları bu kadar popüler yapan unsur ise ilk defa monitör kullanılmasıdır.

Akıllı Telefonlar

Günümüzde her insanın bir akıllı telefonu vardır. Iphone, Samsung gibi. Bu ürünler daha önceki cep telefonlarından farklı yapan şey dokunmatik olmasıdır. İlk dokunmatik telefon üreten firma IBM firmasıdır. İlk akıllı telefonun adı ise IBM Simon idi. Bunun yanı sıra Mac bilgisayarların üreticisi olan Apple adlı firma dokunmatik ekranlı telefonlarda OS adını verdiği işletim sistemini piyasaya sunmuşlardır.

Akıllı Saatler

Her ne kadar akıllı telefonlar kadar popüler olmasa da akıllı saatler de binlerce insanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. İlk akıllı saat Samsung firması tarafından üretilmiştir. Her ne kadar Microsoft adlı firmanın ilk akıllı saati ürettiği anlatılsa da Samsung firması ilk akıllı saatin kendi firmaları tarafından üretildiğini söylemektedir. AnyCall adı verilen bu saat 90 dakika boyunca sesli konuşmaya olanak sağlamaktadır. Bunun yanı sıra her türlü şarj olanağı sağlamaktadır. Günümüzde en popüler akıllı saatler “iwatch” adı verilen saatlerdir. Apple tarafından üretilmiştir.

Elektrikli Scooterlar

Sürekli yeni aletler üret sürekli patla sloganını kullanan Xiaomi adı verilen bir Çin firması tarafından üretilmiştir. Diğer ürünlere göre daha az popülerliğe sahiptir. Lakin buna rağmen bu ürün binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Bu ürün ultra parlak fanlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Sadece 12.5 kg ağırlığındadır. Hem katlanan hem kıvrılan bir ürün olarak hala popülerdir.

Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Çıktığı günden itibaren oldukça popüler bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcıları oyunlar, videolar aracılığıyla sanki başka bir aleme gelmiş gibi hissettirmektedir. Kullanıcılara 3 boyutlu görüntüler göstermektedir. Bu sayede bütün ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu ürünler çıktıkları günden itibaren milyonlarca kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu ürünleri üreten firmaların bazıları milyarlar kazanırken bazıları ise batmıştır. Ama buna rağmen bu elektronik aletler hala popülerdir.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL