Chrome OS 101 : Şu anda satın alabileceğiniz en iyi Chromebook

Chrome OS 101: Dosyaları kaydetme ve alma

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi Chromebook

Şu anda, Google Dokümanlar ve Sayfalar gibi uygulamalar ( Chrome OS için temel uygulamalar olan) hem çevrimiçi hem de kapalı olarak kullanılabilir. Ayrıca, dosyaları yerel olarak dizüstü bilgisayarın SSD’sine veya bazı modellerde bir SD bellek kartına kaydedebilirsiniz.

İlk Chromebook’unuzu yeni satın aldıysanız veya bir tanesini düşünüyorsanız, dosyalarınızı Chromebook’unuza kaydetmenin ve tekrar bulmanın temelleri aşağıdadır.

Dosyalarınızı kaydedin

Bir Chromebook’ta bir dosyayı kaydetmek, bir dosyayı macOS veya Windows’ta kaydetmeye benzer.

Dosyanızı soldaki listeden kaydetmek istediğiniz klasörü seçin ve ardından sağ alt köşedeki Kaydet düğmesine tıklayın. (Dosyanın adını değiştirmek istiyorsanız, bunu Kaydet düğmesinin solundaki alanda yapabilirsiniz.) Ayrıca dosyaları buradan Google Drive’dan kaydedebilir ve alabilirsiniz.

Dosyalar uygulaması bir İndirilenler klasörü ile önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak sol alt köşedeki Yeni Klasör düğmesine tıklayarak kolayca kendi klasörlerinizi oluşturabilirsiniz.

Dosyalarınızı bulun

Kayıtlı dosyalarınızı bulmak için işte yapmanız gerekenler:

Ekranın sol alt köşesindeki Başlatıcı düğmesine tıklayın. Bir ekran penceresi ekranın altından çıkacaktır. Dosyalar uygulamasını yakın zamanda kullandıysanız, yeni kullanılan diğer uygulamalarla birlikte arama alanının hemen altında listelenir. Üstüne tıkla. Aksi halde, Chromebook’unuzdaki tüm uygulamaları görmek için arama alanının hemen üstündeki “yukarı” okunu tıklayın ve Dosyalar uygulamasını tıklayın.Böylece, tipik bir Mac veya Windows sistemindeki ile aynı kapasiteye sahip olmazsınız. Ancak, çevrimiçi olarak da çalışmakla sınırlı değilsiniz.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL