Çin’in Süper Ayna Projesi

Güneş enerjisi ve de solar teknolojiler  hayatımızda önemli enerji kaynakları olmaya devam ederken Çin den büyük bir hamle daha geldi , ilk güneş enerji santrallerini kurdu. Dunhuang şehrinde bir çöl bölgesinde 12.000 adet ayna ve de erimiş tuz ile bir ayna santrali kurulması gündemdeydi ve de santral kuruldu.

Çin bunun için 433 milyon dolar ödeme  yaptı. Abi bu kadar para  verilir mi demeyin enerji bu dönemde  en önemli nektalardan biri ve de enerjiyi ne kadar fazla üretirseniz o kadar çok alanda da rahat rahat kullanabilirsiniz ve de  enerji demek bu devirde herşey demek  Yapılan testler sonucunda görüldü ki Çin bu alanda ender ülkelerden biri olacak ve de enerji üretimi de istenilen seviyede devam etmekte.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL