CryptoLocker 2 Kabus Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Spam mailler ve virüslü dosyalar hayatımızın resmen birer parçası oldu. Bu gün mail adresime gelen bir postadan sonra düşmem dediğim duruma az kalsın bende düşüyordum ki; şükürler olsun Google var…

CryptoLocker virüsünün çok tutması üzerine yaratıcıları 2. versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Hemde Tam Anlamı İle Türkçe.

Bu günlerde PTT’den gelen bir mail ortalığı kasıp kavuruyor. Mailde, adınıza bir posta geldiğini ve sizi adreste bulamadıkları belirtiliyor. Hemen postanızı almazsanız da 25 TL/gün ile cezalandırılacağınız belirtiliyor.

Yurtdışından aldığım bir kitabın şu günlerde gelmesini bekliyordum ve maile tıkladım. Mail’de 25 TL cezayı ise ilk kez gördüm ve açıkçası şüphelendim ama Adres Değişikliği Formunu görmek adına dosyaya tıkladım.

1427978905_ekran-alintisi.png

Bu noktada Chrome zaten bu dosyayı açmama izin vermedi ve bende bunun üzerine PTT’yi aradım. Müşteri hizmetleri yetkilisi bunun virüslü bir mail olduğunu ve kesinlikle açmamam gerektiğini belirtti.

Siz siz olun bana virüs bulaşmaz, beni kandıramazlar demeyin ve internette her dosyayı açmaya çalışmayın…

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

Kaynak: Teknolojioku.com

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL