CyanogenMod Bağımsızlığını İlan Ediyor!

Google’dan bağımsız bir işletim sistemi yapmak için çalışmalara başlayan Cyanogen CEO’su sert ve iddialı açıklamalarda bulundu.

Kirk McMaster Google ile ilgili sert açıklamalar yaparak açık bir şekilde savaş ilan etti. Oluşturmuş olduğu ekibiyke ve aldığı devm yatırımlarla Google’dan bağımsız bir Android platformunun temellerini atan Cyanogen CEO’su Kirk McMaster Google ile ilgili şu cümleye yer verdi.  ‘Google’ın kafasına bir kurşun sıkacağız’

McMaster ayrıca yakın bir zaman içerisinde akıllı telefonları Google’un stok programlarından kurtaracaklarını ve bu durumunla birlikte Android’in rahat bir nefes almasını sağlayacaktır sözlerini de ekledi. BLU Products firması ise Google‘ın eksik kalan parçalarını diğer firmalarla doldurmanın mümkün olduğunu ifade etti. Bu uygulamaların arasında Play Store’un yerine Amazon Appstore, Standart internet tarayıcısı yerine Opera web tarayıcı, Dropbox, Skype, Bing, Nokia‘nın HERE isimli haritalar servisi ve Microsoft One Drive ve diğer ofis uygulamaları bulunuyor.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL