Gençlerin Bilinçli Oyun Oynaması Konusunda Yönlendirelim

Teknolojinin de gelişmesiyle beraber yepyeni oyunlar çıkmıştır ve İnternet üzerinden de bu oyunlar gençler tarafından sıkça oynanmaktadır. Gelişen oyunlar görsel olarak çok ileri seviyeye ulaşmıştır ve bu da gençleri bu oyunlara oldukça fazla yöneltmektedir. Sanal ortam da bir birleriyle yarışan gençler oyunun amacını abartınca ve saatlerce Bilgisayarın başından kalkmayınca olumsuz sonuçları da beraberinde getirmektedir.

Gelişen oyunlar gerçekten çok etkileyici özelliklere sahip oyunlardır.

Bu yüzden de yapılan araştırmalar gençlerin, bu oyunları abarttıkları zaman olumsuz yönde etkileneceklerini göstermektedir. Bazen haberlerden duyarız bir oyundan etkilenip de gerçek hayatta da o oyunun etkisini sürdürerek aynı o oyunda ki gibi davranan gençleri. Büyüklerin bu konu da çok duyarlı olmaları gerekir ve gençleri bu konu da olumlu yönlendirmeleri gerekir. Gelişen oyunlar görsel olarak oldukça üst seviyelere çıktığı için gençler bu oyunlardan daha fazla etkilenmektedir ve bu yüzden de normal hayatlarında da bu oyundaki gibi davranmaktadırlar. Oyun oynamak elbette zevklidir ve zekâyı da geliştirir ama abartmadan ve fazla etkilenmeden oynandığı zaman. Maalesef bu duruma Ülkemiz de pek uygunluk gösterilememiştir ve durum böyle olunca da gençler oynadıkları oyunların etkisinde çok fazla kalarak olumsuz sonuçlara maruz kalmaktadırlar.

Gençleri bu alışkanlıklarından kurtaracak olanlar büyüklerdir ve özellikle gençlere yol gösterecek olan ailelerdir. Bu yüzden gençlerin bu oyunları oynamaları yasaklanmamalıdır ama gereğinden fazla oynamaları durumunda onlara zararlarını anlatarak bu huylarından vazgeçmeleri sağlanmalıdır…

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL