Gigabyte Yeni Anakartını Tanıttı

Gigabyte Yeni Anakartını Tanıttı

Anakart denilince akla ilk gelen markalardan olan Gigabyte, piyasaya süreceği yeni anakart modelleri olan X299X serisinin tanıtımını yaptı.

Gigabyte’ın yeni serisinde 3 farklı model bulunuyor. Bunlar; X299X Designare 10G, X299X Aorus Master ve X299X Aorus Xtreme WaterForce olarak adlandırıldı. Geçtiğimiz Salı günü duyurusu yapılan bu seri anakartların, Intel’in Cascade Lake-X HEDT CPU işlemcisi ile uyumlu olacağı da duyuruldu.

Her ne kadar yeni bir ürün olarak tanıtılsa da, Gigabyte tarafından 2 yıl önce piyasaya sürülen X299 yonga seti, bu yeni seride de aynı şekilde kullanılıyor. Bu yeni serinin en büyük özelliği, isminin sonuna eklenen X harfinden de anlaşılacağı üzere Cascade Lake-X işlemcilerine uyumlu olması. Bilindiği gibi 2 yıl önce çıkan X299 serisi anakartlar, bu işlemci ile uyum gösteremediğinden kullanılamıyorlardı.

Yeni Seri Birçok Yeni Özellikle Geliyor

Gigabyte’ın yeni ürününün sadece X299’un Intel Cascase Lake-X’e uyumlu olması dışında bir farkı yok demek büyük haksızlık olur. Duyurusu yapılan bu seride yeni termal çözümler, 5 ya da 10 Gbps ağ bağlantı özelliği, gücü daha etkin kullanabilmek için yapılmış yepyeni tasarımlar ve Thunderbolt 3 desteği gibi birçok yenilik bulunuyor. Tam 8 adet DDR4 girişi için yuvaya sahip olan bu seriye 16 faz güç sağlanabiliyor.

Gigabyte tarafından yapılan tanıtımlarda, X299X serisi anakartların içerik oluşturan kişilere yönelik bir çalışma yaptığı belirtildi. Bu da son zamanlarda dünyada büyük bir popülariteye sahip olan Youtuberların bu anakarta rağbet göstereceği anlamına geliyor. Isının çalışma performansını etkilememesi ve düzgün yayılabilmesi için özel geliştirmeleri de anakart modellerine dahil eden Gigabyte, uzun soluklu render alma proseslerinde maksimum performans sağlanmasını amaçlıyor.

Piyasaya Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belirsizliğini Koruyor

Yapılan tanıtımda bu yeni serinin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belirtilmedi. Piyasaya sürülse dahi Türkiye’de satışının da muhtemelen uzun zaman alacağı düşünülüyor. Fiyat konusunda da bir açıklama yapılmazken, daha önceden satışla sunulan Skylake-X modeline göre fiyatının neredeyse yarısına satılacağı öngörülüyor.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL