Honor Yeni Modellerinin 60MP Kamerası Olabilir

Honor Yeni Modellerinin 60MP Kamerası Olabilir

Amerika ile yaşadığı ekonomik soğuk savaşın üstüne Google Play Store’un kısıtlanacağı haberlerinden sonra düşüşe geçmesi beklenen fakat adeta dünyaya tek başına meydan okuyan Huawei’nin, daha çok genç kesime hitap eden alt markası Honor’un en son çıkacak modelinde bir sürprize hazırlandığı iddia edildi.

Son zamanlarda Honor’un V serisine yeni eklemeyi planladığı V30 modelinin sürekli yeni bir özelliği bir şekilde sızdırılıyor. Bugün ise sızdırılan son özellik, V30’un kamerasıyla ilgili oldu. İddiaların gerçek olduğu anlaşılırsa, Honor V30 modelinde tam 60 MP’lik kamerasıyla birlikte gelecek.

Bugüne kadar ortaya atılan iddialarda Honor V30 modelinin ön kısmında tek kamera olacağı ve ekranının kemara yerinin delikli olacağı, bir önceki modelde yer alan 4000 mAh bataryanın aynı şekilde devam edeceği, hızlı şarj teknolojisine sahip olacağı belirtilmişti. Son ortaya atılan iddiada kameranın 60 MP olması ihtimali sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Alınan bilgilere göre hem V30 modelinde, hem de V30 Pro modelinde görülecek olan 60 MP’lik ana kameranın yanında bulunacak diğer iki kameranın özellikleri ile ilgili ise henüz hiçbir bilgi paylaşımı yapılmadı. Bu kameraların özelliklerinin de önümüzdeki günlerde sızdırılması an meselesi.

V30 Pro Modelinde 2 Ön Kamera

V30 modelinin yanında aynı anda bir de V30 Pro modeli çıkartacak olan Honor, bu modelinde diğerinden farklı olarak 2 ön kamera kullanacak. Bu kameraların özellikleri ile ilgili bir açıklama yapılmazken, Pro modelinde kullanılacak ekranın OLED olacağı öğrenildi. Bunun yanında Pro modelinin bataryası da V30 modeline göre 200 mAh daha yüksek olacak.

Avantaj mı, Dezavantaj mı ?

Kameranın her ne kadar kaliteli fotoğraf çekmesi önemli olsa da, bu telefonda bir hafıza problemi oluşturacağı daha şimdiden kullanıcıların diline düşmüş durumda. Sosyal medyada yer alan bazı tepkilerde telefon hafızasının çok kısa sürede dolmasının önüne nasıl geçileceği sorgulanıyor. Bunun yanında en çok eleştirilen hususlardan biri de bu modellerde Google Play Store kullanılamayacak olması. Bu durumun, telefonun özellikle Avrupa ülkelerinde satışını olumsuz yönde etkilemesi bekleniyor.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL