Huawei Rekorlarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Amerika ile Çin arasında süregelen ticaret savaşlarından en çok etkilenen firmaların başında yer alan Huawei, kendi ayakları üzerinde kalma konusunda verdiği sözleri yerine getiriyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon markası olma yolunda hızla ilerleyen Huawei yetkilileri, İsviçreli telekom şirketi olan Sunrise ile birlikte bir test gerçekleştirdi. 5G şebekesinde gerçekleştirilen testte veri aktarım hızının 3.67 GB gibi inanılması yüksek bir hıza çıktığı görüldü.

Dünyaya birkaç yıl içinde gelmesi ve yaygınlaşması planlanan 5G teknolojisinin öncülerinden Huawei geliştirme ve test aşamalarına son sürat devam ediyor. Son yaptığı test ile bir rekora daha imza atan Huawei’nin bu hıza ulaşmasında yeni bir kablosuz ağ teknolojisi olan MU-MIMO’nun kullanılması etkili oldu. Bu rekorun en önemli özelliği ise tüm imkanların kusursuz bir şekilde hazırlandığı test laboratuarlarının yerine bir ticari şebekede bu hıza ulaşılması oldu. Üstelik 2 GB’ın üzerine ABD ticari şebekelerinde çıkılamadığı için bu eşiği Huawei’nin geçebilmesi Huawei’nin harika bir başarısı olarak görülüyor.

İsviçreli şirketin Huawei ile yaptığı anlaşma kapsamında ülkenin büyük bir bölümünde 5G altyapısının kurulması ve aktif olarak kullanılması planlanıyor. Huawei’den önce 2 GB barajını aşamayan Sunrise firması, Huawei’nin teknolojisiyle birlikte bu sınırı 3.67 GB’ye çıkartabilmekten oldukça memnun. İlerleyen günlerde daha da yüksek hızlara çıkmayı hedefleyen bu iki firma çalışmalarını 2020 yılının sonuna kadar sürdürerek sonuçlandıracaklar.

Rekor üstüne rekor kıran ve telekomünikasyon konusunda rakiplerine parmak ısırtan Huawei firmasına geçtiğimiz günlerde de iyi bir haber gelmişti. Amerika ile Çin arasındaki ticaret savaşının biraz yumuşamasına ilişkin iki ülke temsilcilerinin bir toplantı düzenlemesi ve ilişkilerin iyileştirilmesinin başlangıcı olarak Huawei firmasına uygulanan yaptırımların azaltılmasına karar kılındığı belirtilmişti. Şu ana kadar Google krizi sebebiyle Huawei’nin oldukça fazla sayıda müşteri kaybı olduğu biliniyor. Alınan bu kararın ne zaman uygulanacağı ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadı fakat bu durum gerçeğe dönerse Huawei çıkaracağı yeni akıllı telefonlarda Google Play Store’u barındıracak ve Avrupa pazarında kaybettiği geniş kitledeki müşterisini yeniden kazanma fırsatı yakalayacak.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL