IIS İçin WordPress Permalink Ayarları

WordPress’in permalink özelliğinin çalışabilmesi için, istek parametrelerinin uygulamaya gönderilmesi gerekir. Apache sunucularda bu işlemi mod_rewrite sayesinde .htaccess dosyaları ile yapılabilmekteyiz. IIS üzerinde WordPress çalıştırırken aynı işlemi web.config dosyaları ile yapmamız gerekir.  Eğer web.config dosyası yok ise permalink özelliği çalışmayacaktır ve WordPress’de permalink özelliği açık ise sürekli 404 hatası ile karşılaşacaksınız.

Eğer web.config dosyanız yok ise, bu isimde bir dosya oluşturup içerisine aşağıdaki kodu kopyalayıp dosyayı kök dizine kayıt edin. Eğer web.config dosyanız var ise sadece gerekli alanları aşağıdaki koda göre düzeltmeniz yeterli olacaktır.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<configuration>
<system.webServer>
<rewrite>
<rules>
<rule name="WordPress Rule" stopProcessing="true">
<match url=".*" />
<conditions>
<add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsFile" negate="true" />
<add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsDirectory" negate="true" />
</conditions>
<action type="Rewrite" url="index.php?page_id={R:0}" />
</rule>
</rules>
</rewrite>
</system.webServer>
</configuration>

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL