Inverter Çamaşır Makinesi Nedir?

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte klimalarda gördüğümüz inverter sistemi artık çamaşır makinelerinde de kullanılmaya başladı. Henüz çok az firmanın kullandığı bu makine beraberinde birçok özelliği de birbirinde getirdi. Peki, bahsettiğimiz bu inverter nedir? Ne işe yarar?

Kısaca anlatmak gerekirse;

İnverter: Enerji tasarrufu sağlamak adına üretilmiş alternatif akımdan doğru akıma, doğru akımdan alternatif akıma üç faz biçimine dönüştürülebilen ayarlanabilir bir cihazdır. Peki, bu özellik bir çamaşır makinesiyle birleşirse ortaya nasıl bir teknoloji doğar?

Bu özellik makinenizin daha az enerji ile daha çok iş yapmasının yanı sıra makinenizin daha sessiz çalışmasına ve daha az titremesine neden olur. İnverter çamaşır makinelerinde kısa süreli yıkamalarda bile üstün performanslar görebilirsiniz. A++ sınıfı enerji harcaması sunduğu için hem ekonomik açıdan size ve bütçenize katkıda bulunur hem de tam bir çevre dostu olarak nitelendirilebilir. Bu teknolojiyle makineniz içerisindeki sensörler durumu analiz eder ve ona göre motor çıkışını ve rotasyon hamlesini değiştirir kısacası her şeyi kendi planlar. İnverter çamaşır makinelerinde fırçasız motor teknolojisi kullanılmıştır ve motor ile tambur direk birbirine bağlı olduğundan gürültüsüz bir işleyiş sunar ve bu sayede geceleri bile sorunsuz bir şekilde makinenizi yıkayabilirsiniz.

Bu teknolojiye uygun olarak üretim yapmış belli başlı markalar mevcut. Bu yıl inverter çamaşır makinelerinin içerisinde en çok tutulan ve en çok satan marka LG olarak gözükmekte. Bu markalar harici Philips, Samsung, Bosch gibi dünyaca bilindik markalarda bu teknolojiye uygun makineler üretmektedir.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL