Kredi Kartı Nasıl Alınır

Kredi kartı nasıl alınır?

Üniversiteye yeni giden öğrencileri çok rahatlatan bir alternatiftir. Kredi kartı almak için ilk şart 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaşının altındaki bireylerin imza yetkileri ebeveynlerinde olduğu için ilk şart yaş şartıdır. Kredi kartı almak isteyen bireyler bankaya başvurmaları gerekmektedir. İster internet bankacılığından isterse de banka şubelerine uğrayarak başvuruda bulunabilirler. Bankaların başvuru formları doldurulduktan sonra bankanın onayını beklemek gerekmektedir. Bu formun incelenmesinden sonra başvuru onaylanır ya da reddedilir. Eğer banka başvuruyu onaylarsa kredi kartı formda belirtilen adrese gönderilir ya da şubeden gidip kredi kartı alınabilir.

Kredi kartı alma şartları nelerdir?

Kendinize ait kredi kartı almak isteyen bireylerin 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir. Yaş kadar limitte önemli bir şarttır. Bankaların kararlarına göre bir kredi kartı alınırken limit bireyin gelirine göre belirlenir. Bankadan gelirinin 4 katı kadar bir limit belirleyerek kredi kartı alınabilir. Banka kredi kartı verirken bazı güvencelere de bakmaktadır. Bu başvuru formunda bazı gelir belgeleri isteyerek gelirler incelenir ve limit daha sonra belirlenir. Limit tercih meselesi olsa da genellikle düşük limitler bireyleri zorlamama sebebiyle daha çok tercih edilmektedir.

Kredi kartı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kredi kartı alırken ilk belirlenecek konu kredi kartının hangi bankadan alınacağıdır. Kartın hangi bankadan alınacağı bir tercih meselesidir. İlk olarak bankalar araştırılır hangisinin vereceği hizmetler daha cazip gelirse bireyler o bankayı tercih ederler. Bankayı seçtikten sonra sıra bankanın sunduğu kredi kartlarının içerisinden bireylere uygun olan kredi kartı seçmeye gelmektedir. Banka ve kredi kartı dikkat edilmesi gereken noktalardır. Seçimler yapıldıktan sonra bankada o karta dair olan başvuru formu doldurulur ve başvuru formu doldurulurken verilen bilgilere dikkat edilmelidir. Ad, soyad, adres, telefon gibi bazı önemli bilgilerin doğru olduğundan emin olması gerekmektedir. Kredi kartı aldıktan sonra bankanın bazı sunduğu hizmetler telefon numarası ile telefon bankacılığına ya da internet bankacılığına giriş yapılmaktadır. Bu yüzden bilgilerin yanlış olması ileride sorun çıkarabilmektedir.

Kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra; kartının 10-15 gün içerisinde elinize ulaşmaktadır. Kartınızı aldıktan sonra belirlediğiniz şifre ile kartınızla ister atmden ister şubeden isterseniz de mobil internet hizmetlerinden istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL