Kredi Kartı Nasıl Bozulur

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı bankaların müşterilerine belli bir limite kadar harcama yapabilmesi için sunduğu bir hizmettir. Bankalar gelir düzeyi ve mal varlığı gibi belli hususlarda müşterilerine çeşitli kartlar sunar ve müşterilerinin rahat alışveriş yapmasına yardımcı olur. Kredi kartı günümüzde hemen hemen herkeste bulunan oldukça faydalı bir araçtır.

Kredi Kartı Nasıl Alınır? 

Kredi kartı kişilerin bankaya başvurması üzerine gelir durumlarına göre çıkarılır. Kredi kartı başvurusu bankalar veya internet üzerinden yapılabilir. Kredi kartı başvurusu neticesinde banka müşterilerine üzerlerinde isimleri yazılı olan kişisel bir kredi kartı tahsis eder. Kredi kartı kişilerin ekonomik olarak kendini daha iyi hissetmesi ve rahat alışveriş yapabilmesi için çıkarılmış olup güncel, pratik ve kullanışlıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte kredi kartları da yenilenmeye başlamıştır. Kredi kartları her bankanın müşterisine sunduğu belli özellikleri ve ek getirileri olan bir karttır. Bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte genellikle birkaç çeşidi bulunur. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan ve pek çok can yakan kart aidatları için Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a göre her banka aidatsız bir kart çıkartmak ve müşterisine sunmak zorundadır.

Kredi Kartı Nasıl Bozulur?

Kredi kartı gelişen teknolojiyle birlikte birçok yeni özelliğe sahip olmuştur. Bu özelliklerin hayatımızı kolaylaştırmasının yanında elbette ki belli eksileri de vardır. Bunlardan bir tanesi de sıklıkla bozulması, kendini bloke etmesi, çalışmaması gibi birtakım üzücü olaylardır.

Genellikle kredi kartları şifre hatalarında kendini imha eder. Güvenlik önlemi olan bu durum ise teknolojinin bizi biraz uğraştıracağı anlamına gelir. Kredi kartı şifremizi unutmamız yeni dünyada hiç hoş karşılanmamaktadır. Bunun yanında kredi kartları çiplerinin bozulması, kartın manyetik alanındaki sorunlar, kartın pos cihazı tarafından algılanmaması, atm kazaları gibi pek çok şekilde bozulabilir. Ayrıca kredi kartının süresinin sona ermesi, var olan borçların ödenmemesi gibi durumlarda da kart işlevsiz hale gelir.

Kredi Kartı Bozulduğunda Ne Yapmalı?

Kredi kartınızın çalışmadığı durumlarda öncelikle sakin olup birkaç kez daha denemeniz gerekmektedir. Sonuç olarak illa sizin kartınız bozuk olacak değil karşı tarafın pos cihazı da bozuk olabilir. Birkaç yerde daha kredi kartınınız çalışmaması üzerine kartınızın bozulduğuna kanaat getirdiyseniz artık bankayı arayabilirsiniz. Bankanızı arayıp kredi kartınızın bozulduğunu ve yeni bir kart istediğinizi talep etmeniz yeterlidir ancak öncelikle kimliğinizi doğrulayacak sorular soracaklardır. Kredi kartınızın borç durumu veya bloke edilmesi gibi durumlarda ise öncelikle hesabınızı kontrol etmeniz, mevcut borç durumunuzu teyit etmeniz, sizden kaynaklı bir sorun olmadığını kontrol etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL