Küresel Isınmaya Rağmen Kışların Çok Soğuk Geçmesi

Yıllardan bu yana konuşulan küresel ısınma, halk arasında tüm mevsimlerin olduğundan daha sıcak geçmesi algısı yaratıyor. Son 4 yıldır kışların çok soğuk geçmesi küresel ısınmanın olmadığını öne sürmemize neden olsa da hava koşulları ve iklim ayrı kavramlardır.

İklim değişimi için daha uzun yıllar kullanılmaktadır

Hava değişimi saat ve gün bazında söylenirken, iklim değişimi ise yıllar hatta on yıllar düzeyinde olmaktadır. Küresel ısınmayı evrensel boyutta değerlendirmek daha doğru olacaktır. Büyük Britanya’da kışlar çok soğuk geçerken, Kuzey Amerika kıtasında ise kışlar olağandan daha sıcak geçmektedir. Tüm dünyanın ortalama sıcaklık değerleri alındığında ise normalden daha sıcak geçen günler görülebilmektedir. Ayrıca buz denizlerinde buz dağlarının yavaş yavaş erimeye başlaması suların yükselmesine bazı canlı türlerinin yok olmasına da neden oluyor.

Arktik bölgenin diğer bölgelere göre daha hızlı bir şekilde ısınması ekvator ile kuzey kutbu arasındaki sıcaklık farklarının azalmasına neden oluyor.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL