Makale Yazarak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İternetten para kazanmak için bir diğer yöntem de makale yazmaktır. Eğer siz de edebiyat ile ilgili biraz bilgiye sahip, Türkçe dil bilgisi ve imla kurallarına hakimseniz bu yöntemle internetten rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Şu anda birçok kişi bu yöntemle ayda ciddi gelirler elde edebiliyorlar. İster bu işi müşteri ile anlaştıktan sonra yani konular size verildikten sonra yapabilir, isterseniz de kendiniz popüler konuları seçerek yazmaya başlayabilirsiniz. Popüler konularınızı satmak için ise internette biraz isim yapmış olmanız, kısacası internette sosyal, tanınan bir kişi olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kolay kolay kimse size güvenip makalelerinizi satın almaz. Bu yüzden makale yazarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle kendinize daimi bir müşteri bulun, konuları müşteriniz belirlesin ve siz de bu konular hakkında makaleler yazarak kendinize referanslar sağlayın.

Bir diğer önemli konu da, yazdığınız yazıların sıkıcı olmamasıdır. Yazınızı okuyan kişi cümleleriniz arasında boğulmamalı ve sıkılmamalıdır. Ne kadar akıcı, dil bilgisi kurallarına uygun, imla hatası olmayan yazılara sahip olursanız müşteri kitleniz de o kadar çok olur.

Yabancı dil biliyorsanız da, bildiğiniz yabancı diller üzerinden makaleler yazarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Genel olarak makale ücretleri kelime sayısı üzerinden hesaplanır.

Kelime Başı Ücretler (Ortalama Fiyatlardır)

Türkçe – 0.015 TL

İngilizce – 0.04 TL

Diğer Diller (Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça vs.) – 0.05 TL’dir.

Bu fiyatlar ise tamamen sizin kalitenize göre büyük değişkenlikler gösterebilir.

 

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL