Mercedes-Benz sessizce e-scooter pazarına girdi

Mercedes-Benz sessizce e-scooter pazarına girdi

Mercedes-Benz, otomobil dünyasında öncü olarak bilinir, ancak şimdiye kadar iki tekerlekli elektrikli scooter dünyasına girmedi. Ancak bu durum değişecek, çünkü şirket geçtiğimiz hafta 2019 Frankfurt Motor Show’da iki tekerlekli bir aracı sessizce duyurdu.

Mercedes-Benz markalı kulak üstü kulaklıklar ile şirketin EQC elektrikli SUV’sunun oyuncak versiyonu arasındaki basın bülteninin içindekiler önümüzdeki e-scooter’dan kısa bir söz. Cidden, işte Mercedes-Benz ana şirketi Daimler’in yeni scooter hakkında yazdığı her kelime:

E-scooter’lara yalnızca Haziran’dan bu yana Alman yollarında izin veriliyor ve trafiğin anlaşılması çok zor onlarsız sahne. Bu çevik, elektrikle çalışan scooterlar, kısa mesafeleri hızlı ve çevreye zarar vermeden kapatmanın mükemmel yoludur. Mercedes-Benz EQ marka ailesindeki yeni E-Scooter, scooter uzmanı mikro ile işbirliği içinde geliştirildi ve özellikle ilk ve son miller için tasarlandı ve esnek mobilite çözümleri isteyenler için mükemmel bir arkadaştır. Micro ile birlikte markalı olan Mercedes yıldızı ve EQ logosu, Gidon sapında Electric Intelligence’in ticari markası olarak görünüyor.

Lütfen Dikkat: Mercedes-Benz E-Scooter’ın piyasaya sürülmesi bekleniyor. 2020’nin başlarında.

İşte bu! Menzilde, en yüksek hızda veya diğer özelliklerde kelime yok. Şirketin onları Almanya’da satacağı görülüyor, ancak diğer pazarlara zarar vermeye çalışıp çalışmayacağını veya ne kadar ücret alacağı belli değil. Daimler sözcüsü, otomobil üreticisinin scooterları doğrudan tüketicilere satmayı hedeflediğini, ancak spesifikasyonlarla ilgili daha fazla soruya cevap vermediğini doğruladı.

Tam motorun bir resmi bile yok

Tam motorun bir resmi bile yok. Yayınlanan tüm Daimler, Mercedes-Benz logosu ön ve ortası olan scooter tabanının iki fotoğrafıydı. (Bununla birlikte, Mercedes-Benz, scooterlarının İsviçre’li scooter yapımcısı Micro ile olan ortaklığından geldiğini kabul ediyor ve görünümüne bakılırsa, özellikleri Micro’nun Suspension veya Merlin modelleriyle aynı hizada olması beni şaşırtmaz.)

Hırslı teknoloji şirketleri tarafından teşvik edilen elektrikli scooter, son birkaç yılda popülerlik patlaması gördü. Bir dizi şehir de onları, yatsız toplu taşıma altyapısına bandaj olarak ya da arabalara potansiyel bir alternatif olarak hevesle getirdi. Bu doğal olarak otomobil üreticilerinin dikkatini çekti. Hem BMW hem de Volkswagen scooter pazarına giriyor, Ford ise scooter şirketi Spin’i tamamen satın aldı.

Mercedes-Benz logosuyla süslenmiş elektrikli bir scooter için ne tür bir pazarın bulunduğunu bilmiyorum. Ancak, bunlar şüphesiz, şirketin yıldız yarış pilotu Lewis Hamilton’un zaten elektrikli bir scooter kullandığı F1 padokta göründüğünde, Mercedes-Benz’in onları satmak için bir yol bulacağına eminim.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL