Microsoft, Windows Terminal V1.0’ın Özellikler Listesini Yayınladı

Microsoft, Windows Terminal V1.0’ın Özellikler Listesini Yayınladı

Microsoft tarafından yayınlanan Windows Terminal V1.0 ile ilgili aklınıza gelen bütün seçenekleri büyütmek istiyoruz. Burada yer alan çalışmalar ve geleneksel seçimler için tek bir tıklama yeterlidir. Peki ama nedir bu Windows Terminal V1.0? Gelin incelemeye başlayalım. Microsoft, Windows 10’la beraber yeni bir Windows Terminal güncellemesi yayınladı. Microsoft, yeni güncelleme ile beraber daha sonra yayınlayacağı Terminal V1.0 için de yol haritasını açıkladı.

Microsoft, Windows 10’la beraber yeni bir Windows Terminal önizlemesi yayınladı. Yayınlanan yeni komut satırı yazma aracı Windows Terminal 1909 veya Eylül 2019 olarak biliniyor. Microsoft, Windows Terminal V1.0’ı da önümüzdeki aylarda yayınlamayı düşünüyor. Microsoft, PowerShell ve Linux için Windows Subsystem gibi Linux dağıtımları kullanan geliştiriciler için yeni bir Windows Terminal çalışmalarına başladı. Windows Terminal 1909’un özellik geliştirmesi için Microsoft iki hafta çalışacak. İki haftalık çalışmanın ardından kararlılık için bir haftalık bir çalışma daha yapılacak. Bir hafta sürüm hazırlık sürecinin ardından dört hafta sonra yeni Windows Terminal sürümü ortaya çıkacak.

Microsoft, yeni Windows Terminali V1.0 projesini 2019 sonuna kadar bütün özellikleri tamamlanacak şekilde yetiştirmek istiyor. Bundan sonra hatalar üzerinde yapılacak çalışmanın ardından kalite ve kararlılık artırılarak Nisan 2020’de Terminal V1.0 yayımlanacak. Microsoft, Terminal 1909’un önizlemesi ile beraber açık kaynaklı Cascadia Kodu’nu da tanıttı. Cascadia Kodu, geliştiriciler için yeni bir kod fontu olarak tanıtıldı. Cascadia Kodu, Cascadia olarak geliştirilen Windows Terminal’inde arkasındaki projeden geliyor.

Microsoft, yeni Windows Terminal’de olacak özellik ve yeteneklerin uzun bir listesini de yayınladı. Yeni Terminal ile beraber JSON dosyaları düzenlenirken otomatik doldurma önerileri sunulacak. Visual Studio kullananlar için ayarlar şemasında ayrıca bir yazım hataları düzeltme ayarı olacak. Yeni Windows Terminal’de Linux için Windows Subsystem(WSL) dağıtımları da artık menüde otomatik olarak gösterilecek.

Sitemizde bu tarz duyuruları yapmaya devam ediyor, merakla Microsoft tarafından sunulan yeni duyuruları ve çalışmaları incelemeye devam ediyoruz. Bireysel olarak bu konudaki çalışmaların takibini yaptığımız için gayet etkin ve yenilikçi bir seçim ile kendinize dair çalışmaları kullanabilir, inceleme yapabilirsiniz.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL