Nomachine Üceretsiz Uzak Masaüstü Programı

Nomachine Üceretsiz Uzak Masaüstü Programı

Nomachine, uzaktaki bir bilgisayara güvenli bir şekilde bağlanıp ekran üzerinden istediğiniz işlemleri yapmanıza olanak sağlayan ücretsiz uzak masaüstü programı.

Nomachine tarafından geliştirilmiş olan NX protokolü sayesinde yüksek güvenlik ve video performans sunması (Özellikle karşı bilgisayarda açılan HD video takılmadan izlenebiliyor) programın tercih edilme nedenleri arasında.

Windows, Mac OS X ve Linux (Redhat, Suse, Fedora, Debian, Ubuntu) tabanlı bilgisayarlara kurulabiliyor olması, farklı platformlar kullanan kurumsal şirketler için önemli bir avantaj. Diğer yandan uzak bilgisayardaki ekran görüntüsünü video olarak kaydedebilen program, disk ve yazıcı paylaşımı dışında usb cihazları uzak bilgisayara bağlama gibi gelişmiş imkanlar sunuyor.

Programın uzaktan bağlantı aracı; Windows, Mac OS X ve Linux’da kurulan programın içinde yer alıyor. iPhone, iPad ve Android tabanlı akıllı telefon ve tabletlerde ise Appstore ve Google Play üzerinden indirilecek olan uygulama ile kullanılabiliyor . Dolayısıyla sokakta olduğunuz zamanlarda bile cep telefonu ya da tablet kullanarak uzaktaki bilgisayara bağlanmak mümkün oluyor.

Nomachine, Teamviewer ve diğer rakiplerinden farklı olarak iletişim için statik bir port (4000) kullanıyor, dolayısıyla programı kullanabilmek için güvenlik duvarı (firewall) üzerinde bu portun açılması gerekiyor. Bu durum günümüzde biraz geleneksel kalsa da programın diğer özellikleri bu eksiğini kapatıyor.

Download Now – Şimdi İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL