PC oyunlarını ve filmlerini ücretsiz bir uygulamayla Xbox One’ınıza nasıl aktarabilirsiniz

PC oyunlarını ve filmlerini ücretsiz bir uygulamayla Xbox One'ınıza nasıl aktarabilirsiniz

Bir Windows 10 PC’niz ve bir Xbox One oyun konsolunuz varsa, bu cihazların bazı ilginç çapraz işlevlere sahip olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Microsoft’un Kablosuz Ekran uygulamasını kullanarak, oyunları Xbox One’ınızdan Windows 10 PC ekranınıza kolayca verebilirsiniz. Tersine, PC’nizde bulunanları, Xbox One’ınızla kullandığınız TV’ye aktarabilirsiniz – Xbox One konsolundan bile kontrol edebilirsiniz. Hazırlanması şaşırtıcı derecede basittir.

Bir not, ancak: Bu yalnızca kablosuz bir özelliktir. Uygulama içeriği PC’nizden yayınlamak için Miracast kullandığından, hem Windows 10 PC hem de Xbox One’ın aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olmanız gerekir.

Bilgisayarınızı Xbox One’ınıza nasıl aktarabilirsiniz

Wi-Fi’ye bağlanabilen herhangi bir Windows 10 PC, kablosuz bir ekrana yayın yapmayı destekler, ancak Xbox One için ücretsiz bir uygulama.

Konsolda Microsoft Mağazasına gidin (veya bu bağlantıyı tıklayın) ve Kablosuz Ekran uygulamasını indirin. Uygulama konsola yüklendikten sonra açın. Konsolunuzun şimdi PC’nize bağlanmaya hazır olduğunu söyleyen bir mesaj görüntüleyecektir. Bu uygulama aynı zamanda akılda tutulması gereken çok yararlı bir ipucundan da bahseder: kontrolör, menü ve görünüm düğmelerine basarak (kontrol cihazındaki arkadan aydınlatmalı Xbox logosunun altındaki iki düğme) gamepad ve klavye / fare kontrol modları arasında geçiş yapabilir. PC’nize gidin. Bazı içeriği yayınlamaya hazır olduğunuzda, Windows + P klavye kombinasyonuna basın. Alternatif olarak, Eylem Merkezi’ni açmak için sağ alt köşeyi ve ardından Hızlı İşlemler’i tıklayın. Her iki durumda da, bir sonraki ekran konsolunuzun adını gösterecektir. Buradan, PC’nizin ekranındakileri genişletmeyi seçebilir, çoğaltabilir veya Xbox One’daki ekranı ikinci ekranınız olarak ayarlayabilirsiniz. Amaçlarım için, onu bir kopya olarak ayarladım, böylece Xbox One ekranım PC monitörümü yansıtıyordu. Bağlandıktan sonra, PC monitörünüzün üstünde ve kablosuz olarak bağlanmış TV’nizin üstünde küçük, hareketli bir görev çubuğu göreceksiniz. Bu, oyun, çalışma veya film modları arasında kalite ayarını (donanıma tıklayarak erişilebilir) ayarlamanıza olanak sağlar. Test sırasında, görsel kalite arasındaki fark üçü arasında ayırt etmek zordu. Bir denetleyici kullanırken en az göze çarpan gecikmeye sahip olduğundan yalnızca PC oyunları oynuyorsanız, oyun ayarının en iyi olduğunu öğrendim.

Bir ipucu: TV’nize bağlı olarak daha iyi ses veren bir sesiniz varsa, sesi PC’nizin yerine oraya çıkışı yapabilirsiniz.

Windows görev çubuğundaki hoparlör simgesine dokunun. “Dijital Çıktı [burada Xbox One’ınızın adı]” seçeneğini seçin

Son olarak, Microsoft, “korumalı içerik” olarak kabul ettiği şeyleri görüntülemek için Kablosuz Ekran uygulamasını kullanamayacağınızı iddia ediyor. Dolayısıyla, Netflix veya Hulu çalışmayacak. Ancak, Google Chrome tarayıcısı üzerinden istediğim her şeyi yayınlayabildim. Filminizi veya TV şovlarınızı Netflix veya Hulu’dan göstermeye çalışırken sorunla karşılaşıyorsanız, bu uygulamaları Xbox One için indirmenizi öneririm.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL