PhpMyAdmin ile Veritabanları Nasıl Yönetilir?

PhpMyAdmin ile Veritabanları Nasıl Yönetilir?

Veritabanı yönetimi konusunda insanların istekleri her zaman aynı olmuyor. Bazen panel üzerinden doğrudan veritabanına ulaşmak isteyenler ve bu işi dijital olarak yapmak isteyenler için Php myadmin sistemi ön plana çıkmış oluyor. Peki ama bu yönetim nasıl yapılır? Nelere dikkat etmemiz gereklidir? Gelin sizin için bütün sistemi kendi içinde ön plana çıkarmaya devam edelim. PhpMyAdmin MySQL veritabanı yönetimi için bir uygulamadır. Bununla birlikte, MySQL veritabanı tablolarını oluşturabilir, değiştirebilir, silebilir ve içe aktarabilirsiniz. Ayrıca, MySQL sorgularını çalıştırabilir, tabloları optimize edebilir, onarabilir ve kontrol edebilir, optimizasyonu değiştirebilirsiniz.

NOT: Yönetmek istediğiniz veritabanının MySQL Veritabanları menüsünde zaten oluşturulduğundan emin olun.

Veritabanları sekmesi Plesk kullanıcısı tarafından yönetilebilen tüm veritabanlarını listeler. Veritabanları için istatistikleri etkinleştirirseniz, kullanılan harmanlamaları, tabloların ve satırların sayısını, verilerin ve dizinlerin boyutunu, toplam boyutu ve genel giderleri içeren bir tablo görürsünüz. Sizinle ilgili seçimlerin ve ayrıntıların tamamını kendi içimizde büyütüyor, size dair de bu aşamaların hepsini oldukça önemli ölçüde kullanmak istiyoruz. Çünkü bu panel kullanımı sayesinde veritabanı ile iletişiminiz çok daha hızlı ve büyük olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve her bir aşamayı kendi içinde dengelemeye tüm hızınızla devam edin.

SQL

Bu sekmede, tüm SQL sorgu kodunu girerek veya sorgunun parametrelerini manuel olarak tanımlayarak SQL sorgularını çalıştırabilirsiniz.

Bu sekmenin içeriğe duyarlı olduğunu unutmayın; yani, baktığınıza bağlı olarak, SQL sorgularının hedefi farklı olabilir, örneğin, phpMyAdmin’in ana sayfasındaysanız ve herhangi bir veritabanınız yoksa seçildiğinde, SQL sekmesine tıklarsanız, çalıştırdığınız sorgular genel sunucuya (veya paylaşılan barındırma durumunda barındırma hesabı) uygulanır. Bu aşamaların tamamında size dair nelerin yapıldığını, nasıl bir ilerlemenin ön plana çıktığını görebilirsiniz. Keyifli, profesyonel bir yönetim süreçleri için ilerlemeleri ve aktarımları zaten Türkçe panel üzerinden rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Aklınıza takılan her aşamada hızlı bir arama yaparak, bu durumlara anlık çözümler üretebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yeniliklerin tamamını ön plana çıkarmanız olacaktır.

Aktarmalar ve iç ile dış aktarmalar arasında yapacağınız yaklaşımlar için de görsel kaynaklardan destek alabilirsiniz.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL