Ping Nasıl Atılır?

Ping atmak bir sunucunun veya web sitesinin aktif durumda olup olmadığını kontrol etmenin en kolay yoludur. Ping sadece bu amaçla değil, bir web sitesinin ip adresini görmek gibi nedenlerle de atılır. Ping atmak icin asağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Bilgisayarınızdan komut satrını (CMD) acınız. (Klavyenizden Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basıp açılan pencerede cmd komutunu yazarak da komut satırınıaçabilirsiniz. )
  2. Komut satırına ping siteadı.com komutunu giriniz. Örn: ping sistemciyiz.net Eğer komutun sonunda -t parametresi kullanırsanız sürekli ping atmaya devam eder. Sürekli atılan pingi durdurmak icin Ctrl+C komutunu kullanmalısınız. Örn: ping sistemciyiz.net -t
  3. Ping sonucu size asağıdaki gibi bir sonuc döndürecektir.

PingNasılAtilir

  • Yukarıdaki sonucta ilk basta yer alan ip ilgili domainin hangi IP de calıstığını göstermektedir.
  • Bazı durumlarda Ana bilgisayara bağlanılamadığını belirten bir sonuç da alabilirsiniz.

PingTimeOut

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL