Sonyden Benchmark Testlerine Engell

Günümüz akıllı telefonlarının internete sızdırılmadan önce bu ürünlerin sağlayacağı performansı kanıtlamak için ilk başvurulan yöntem benchmark testleridir. Öyle ki akıllı cihazlar piyasaya çıkmadan bu yöntemle ilk notlarını almış oluyorlar. Ancak Sony bu yöntemden memnun değil ki, şirket yeni bir karar alarak akıllı telefonlarının prototiplerinde benchmark uygulamasının kullanımına engel koydu.

SONY-TABLET-SISTEMCYIZ

Gelen bilgilerde henüz duyurulmamış bir Xperia cihazı üzerinde benchmark testi yapmak isteyen bir kullanıcı beklemediği bir uyarı ile karşılaşmış. AnTuTu adlı programı yüklemeye çalışan testçi, telefonun uygulamanın yüklenmesine dahi izin vermediğini görmüş.

Şirket bu hamlesiyle akıllıca bir işe girişmiş gibi görünüyor. En  azından sızıntıların önüne geçmenin yolunu şimdilik bulmuş diyebiliriz. Şu anda hangi uygulamaların engelli olduğu ise tam olarak bilinmiyor.

Kaynak : http://www.teknolojioku.com/haber/sony-benchmark-testini-engelledi-16285.html

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL