TeamViewer 14 ile uzaktan yardım almak ve yardım etmek bu kadar kolay olmamıştı.

TeamViewer, uzaktan erişim, uzaktan yönetim, uzak masaüstü paylaşımı ve dosya transferi için kullanılabilecek basit ve hızlı bir uzak masaüstü programı.

TeamViewer ile uzaktan masaüstü bağlantısı (remote access) için firewall ya da modem üzerinde herhangi bir ayar yapmanız gerekmiyor.
Ayrıca kurulum ekranında “Run” (Çalıştır) seçeneği tercih edilerek TeamViewer’ı kurulum yapmadan da kullanılabiliyorsunuz.
Windows, Mac OS X ve Linux desteği sayesinde tek bir program kullanarak tüm bu işletim sistemlerine uzaktan bağlanmak ve uzaktan yönetim işlemlerini yapmak mümkün.

Ayrıca Teamviewer’ın mobil uygulaması sayesinde Android, iPhone, iPad ve Windows Phone tabanlı mobil cihazlardan Windows, Mac OS X ve Linux tabanlı bilgisayarlara bağlanıp kontrol edebiliyorsunuz.

Teamviewer Kullanımı

TeamViewer her çalıştırıldığında otomatik olarak sabit bir Kimlik (ID) ve her defasında değişen bir Parola (password) oluşturur. Uzaktan bağlanmak istediğiniz kişiden bu bilgileri isteyip program içerisinde yer alan ID ve Password alanlarına yazdıktan sonra bağlan dediğinizde karşı tarafın ekranını görebilir ve uzaktan yönetim işlemini yapabilirsiniz.

Tam tersi durumda yani uzaktan yardım almak istediğinizde, bilgisayarınıza bağlanacak olan kişiye Teamviewer içinde gördüğünüz bu ID ve parolayı söylemeniz yeterli olacaktır. Uzaktan yardım işlemleri bittiğinde Teamviewer programını kapatmanız yeterli olacaktır.

Teamviewer’ın bir diğer kullanım şekli ise sürekli olarak uzaktan erişime açık olduğu kurulum modelidir. Bu seçeneği kullandığınızda Teamviewer’da sabit bir parola belirliyorsunuz ve bu şekilde istediğiniz yerden istediğiniz anda bu bilgisayara uzaktan bağlantı yapabiliyorsunuz.

TeamViewer, birçok kullanıcı tarafından özellikle uzaktan yardım amaçlı kullanılıyor fakat bunun dışında 25 kişiye kadar online sunum yapmak için de kullanılabiliyor.

VNC ile tam uyumlu olan uzak masaüstü programı TeamViewer, yüksek güvenlikli şifreli bir bağlantı sunuyor. TeamViewer ticari olmayan kullanımlar için tamamen ücretsiz.

Teamviewer 12 sürümüyle birlikte Windows, Mac ve Linux bilgisayarlardan iPhone, iPad, Android ya da Windows Phone tabanlı mobil cihazlara bağlanıp uzaktan yönetebiliyorsunuz.

Download Now – Şimdi İndir

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL