Tüm verileriniz yeni iPhone’unuza nasıl taşınır

Tüm verileriniz yeni iPhone'unuza nasıl taşınır

Apple’ın yeni iPhone 11, 11 Pro veya Pro Max’i yeni edinmiş birçok kişiden biriyseniz, tebrikler! Bu yeni telefonu açtıktan hemen sonra yeni telefonunuzu denemek isteyeceksiniz. Ancak önce eski iPhone’unuzdaki tüm uygulamaları ve verileri yenisine almanız gerekir.

Aslında çok kolay – aslında, telefonunuzda iOS 12.4 veya üstü varsa, hiç. (Telefonunuzda iOS sürümü daha önceleri varsa, endişelenmeyin; yalnızca geçen Mart ayındaki makalemizdeki talimatları izleyin.)

Şimdiki zamanla arasındaki fark şu ki verileriniz bir iCloud veya iTunes yedeklemesinden geri yüklemeyi içerirdi. Şimdi, bu yedeklemeyle uğraşmanıza gerek yok (her ne kadar eşyalarınızı yedeklemek her zaman iyi bir fikir olsa da). Uygulamalarınızı, verilerinizi ve kimliğinizi Apple’ın iPhone geçişi dediği şeyle doğrudan yeni telefona taşıyabilirsiniz.

İşte nasıl.

Kablosuz bağlantı

Yeni telefonunuzu başlatın. Size birkaç başlangıç ​​sorusu (örneğin hangi dili kullanmak istediğiniz) sorulacak ve daha sonra isterseniz başka bir telefondan veri aktarmaya davet edileceksiniz. Eski telefonunu yenisinin yanına koy. Her iki telefonun da takılı olduğundan emin olun (veri taşıma işleminin ortasında güç olmalarını istemiyorsunuz).Desenin daire içinde ortalanabilmesi için yeni iPhone’unuzu eskisinin kamerasına kadar tutmanız istenir. Kurulumu tamamlamak için dikkatinizi yeni telefonunuza aktarmaya davet edileceksiniz. Sorulduğunda Apple Kimliğinizi girin; Ayrıca Face ID veya Touch ID ayarlamak isteyip istemediğiniz de sorulabilir. Genel şartlar ve koşullar da dahil olmak üzere, konumunuzu ve analitiklerinizi paylaşmak isteyip istemediğiniz ve FaceTime, iMessage ve Siri’yi ayarlamak isteyip istemediğiniz de dahil olmak üzere, aktarım başlamadan önce geçmesi gereken birkaç ekran olacaktır. Tüm seçimlerinizi yaptıktan sonra, transfer başlayacaktır. Bu testte kullandığım telefon çok fazla kullanılmamıştı, bu yüzden sadece altı dakika sürdü; Çok sayıda uygulama ve veri içeren, iyi kullanılmış bir iPhone muhtemelen çok daha uzun sürecektir. Yeni iPhone’unuzda tekrar oturum açın ve bitirdiniz! Izgara Görünümü

Kablolu bağlantı

Apple’ın güncellenmiş geçiş özelliğinin bir avantajı da verileri aktarmak için bir kablo kullanabilmenizdir.

Bununla birlikte, kablosuz aktarımla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, bu iyi bir alternatif olabilir.

Kablolu bir bağlantı için, Lightning USB 3 kamera adaptörüne ve Lightning USB USB kablosuna ihtiyacınız olacaktır .

Kablosuz yöntemde olduğu gibi, yeni telefonunuzu başlatın ve başka bir telefondan veri aktarma davetini alana kadar ilk soruları inceleyin. Daha önce olduğu gibi, eski telefonunuzu yenisinin yanına yerleştirin ve her iki telefonun da takılı olduğundan emin olun. Lightning’i USB 3 kamera adaptörünü eski telefonunuza bağlayın. Lightning – USB kablosunu yeni telefonunuza bağlayın. Adaptörü kullanarak iki kabloyu birleştirin. Bağdaştırıcıyı Yıldırım portundan geçirin. Bundan sonra, deseni bulmak için kamerayı kullanmak ve tüm kurulum sorularını cevaplamak da dahil olmak üzere yukarıdakiyle aynı talimatları izleyin. Telefonların kablolu kurulumu kullandığını biliyorsunuzdur, çünkü aktarım başladığında, ekrandaki iki telefon simgesi arasında küçük bir “kablo” olacaktır.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, yeni iPhone’unuzun keyfini çıkarın.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL