WhatsApp Gizlilik Üzerine İyileştirmeler Yapacak

WhatsApp Gizlilik Üzerine İyileştirmeler Yapacak

Akıllı telefonların olmazsa olmazı WhatsApp şu anda dünya nüfusunun en az % 20’si tarafından kullanılıyor. Böylesine büyük bir kitleye hizmet veren ve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan WhatsApp kısa aralıklarla yaptığı güncellemelerine bir yenisini daha ekledi. Son olarak yayınlanan WhatsApp Beta sürümünde en fazla gizlilik ayarlarına ilişkin geliştirmeler yapıldığı görüldü.

Beta sürümüyle birlikte deneme aşamasında test edilecek olan özelliklerden bir tanesi gruba eklenme ayarları. Kimi zaman bilgimiz dahilinde bir WhatsApp grubuna dahil edilebiliyoruz. WhatsApp ilk kurulduğunda otomatik olarak herkes tarafından gruplara eklenmemiz açık olarak seçilmiş durumda ve ayarlarda değişiklik yapmazsak sürekli farklı gruplara eklenebiliyoruz. Ayarlara girdiğimizde ise karşımıza bu konuyla ilgili 3 seçenek çıkıyor. Kimler tarafından gruba eklenebileceğimiz sorulan bu bölümde ya herkes, ya sadece rehberimizdeki kişiler ya da hiç kimse tarafından gruba eklenmemeyi tercih edebiliyoruz. Fakat bazen hem gruba eklenebilmek ama sadece bazı kişilerin eklemesine izin vermemek isteyebiliyoruz. Bu konuyu ele alan WhatsApp yeni güncellemesi ile bizi kimlerin gruplara dahil etmemesi gerektiğini seçmemize olanak verecek. İlgili menüdeki son seçenekte “Hiç kimse” seçeneği bulunmayacak. Bunun yerine bizi rehber listemizden kimlerin gruba eklemesini istemiyorsak onları seçebileceğimiz bir menü bulunacak.

Şu andaki en son versiyonda hiç kimsenin sizi gruplara eklemesini istemiyorsanız bu seçeneği “Hiçkimse” olarak seçmeniz gerekiyor. Güncellemenin test aşamaları tamamlanarak yayına girdiğinde ise kendi Kara Listenizi oluşturabilecek ve bu kişilerden grup daveti almayacaksınız. Bunun dışında bir grup yöneticisinin sizi ekleyememesi durumunda size gizli bir davet mesajı atmasıyla ilgili de bir yazılım geliştirmesi yapılıyor. Yani siz gruba eklenmek istemediğiniz kişi tarafından direk gruba eklenemeseniz de gizli bir davet alarak onayladığınız durumda gruba katılım sağlayacaksınız.

Bu özellik her ne kadar WhatsApp kullanıcılarını heyecanlandırsa da, birçok kimse tarafından bir türlü WhatsApp uygulamasına karanlık modun gelmemesi sosyal medyada eleştiriliyor. Birçok kişi WhatsApp dışında alternatif uygulamalara kayabileceğini belirtiyor.

WhatsApp’ın 2.19.289 versiyonuna yükseltilmesiyle birlikte gelecek bu özellikleri hem Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan, hem de iOS işletim sistemine sahip Apple marka cep telefonlarınızdan kullanabileceksiniz.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL