WhatsApp Nedir?

WhatsApp

WhatsApp, anlık mesajlaşma, sesli & görüntülü görüşme için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

WhatsApp’ı kullanabilmek için öncelikle akıllı bir cep telefonuna (IOS, Android ya da Windows Phone tabanlı) sahip olmanız gerekiyor. Uygulamayı bu telefona kurduktan sonra ilk kullanımda SMS ile bir aktivasyon kodu geliyor. Bu kodu uygulamaya girdikten sonra artık whatsapp kullanmaya başlayabiliyorsunuz. 

Eğer bilgisayar üzerinden de bu uygulamayı kullanmak isterseniz WhatsApp Web ve WhatsApp Desktop olarak iki seçeneğiniz var.

Whatsapp Web, herhangi bir kurulum gerektirmeden doğrudan https://web.whatsapp.com adresinden kullanılabiliyor fakat ilk kullanım için hesabınızla bir eşleştirme gerekiyor.

Bu eşleştirmeyi yapmak için herhangi bir web tarayıcı ile (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer vb) yukarıdaki adrese girdikten sonra karşınıza QR Kod bulunan bir sayfa çıkıyor, bu QR Kodu telefonunuzdaki WhatsApp Uygulamasından Ayarlar bölümünde yer alan Whatsapp Web/Masaüstü kısmından QR Kodunu Tara yazısına tıkladıktan sonra telefonunuzun kamerasını bu QR Kod olan sayfaya doğru çevirdiğinizde işlem tamamlanıyor ve hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

WhatsApp Desktop uygulaması ise sürekli aynı bilgisayarı kullananlar için daha rahat bir kullanım sağlıyor. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra yine WhatsApp Web’de olduğu gibi bir QR Kod ile karşılaşıyorsunuz, yukarıda anlatılan adımları uygulayarak QR Kod taramasını yaptığınızda WhatsApp’ı bilgisayarınızdan sorunsuz bir şekilde kulllanabiliyorsunuz. 
    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL