Whatsapp Web Nedir? Whatsapp Web Kullanımı?

Geçmişten günümüze kadar iletişim kurabilmek insanoğlunun her zaman bir sorunu olmuştur. Bunun içinde insanların arasında iletişim ve haberleşmeyi en iyi ve daha kolay bir hale getirebilmek için birçok icat bulunmuştur. Graham Bell 1876 yılında yapmış olduğu ilk telefon görüşmesi ile uzaktan uzağa haberleşmenin ilk adımını atmıştır. Eski telefonların yerine artık akıllı mobil cep telefonları gelmiştir ve haberleşme teknolojisi de bunlarla orantılı olarak sürekli kendini geliştirmiştir. Mesajlaşma uygulamaları insanların en çok kullandığı ve yararlandığı araçlardan bir tanesidir. Günümüzde mesajlaşma, konuşabilme vb. özellikleri bir arada bulunduran yüzlerce uygulama vardır. Bunlardan en popüleri ve kullanıcı sayısı en yüksek olan uygulama whatsapp’ tır. Whatsapp uygulamasını indiren ve aktif olarak kullanan 1.5 milyardan daha fazla sayıda kullanan insan vardır. Bu sayı ile whatsapp en popüler mesajlaşma uygulaması olarak anılmaktadır. Whatsapp’ ın kullanıcılarına sunduğu birçok fırsat ve avantajlarından dolayı da bu uygulama tercih edilmektedir. Whatsapp uygulaması ile sadece mesajlaşma değil, görüntülü arama ya da resim, fotoğraf ve ses kaydı gönderme gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Uygulamanın ücretsiz ve kurulumunun, kullanımının kolay olması da sahip olduğu avantajlardan birisidir.

Whatsapp Web Nedir?

İlk whatsapp uygulaması ortaya çıktığında insanlar whatsapp’ ı sadece cep telefonlarında açabilmekte ve oradan bu uygulamayı kullanabilmektelerdi. Günümüz insanının yoğun iş yaşamı ve cep telefonlarına fazla maruz kalması vb. birçok nedenlerden dolayı whatsapp’ a yeni bir özellik kazandırıldı. Whatsapp uygulamasına gelen bu yeni özellik sayesinde insanlar artık whatsapp hesaplarını bilgisayarları üzerinde ya da tabletlerinde açabilmekte ve buradan whatsapp üzerinden rahatlıkla mesajlaşabilmektedir. Cep telefonundaki whatsapp uygulaması gibi bilgisayara kurulan bu whatsapp web üzerinden de tüm özellikler rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılmaktadır?

Cep telefonunda yer alan bütün bilgiler whatsapp web ile senkronize ile çalıştığından dolayı telefonunuza gelen whatsapp mesajı whatsapp web’ iniz üzerine düşmektedir. Böylece gelen mesajları takip etmeniz için cep telefonunuzu her zaman yanınızda taşımanız gerekmemektedir. Whatsapp web çoğu özelliklerin kullanımına olanak tanırken whatsapp uygulamasının bazı özelliği çalışmamaktadır. Ne yazık ki whatsapp web üzerinden görüntülü konuşma özelliğinden kullanıcılar yararlanamamaktadır. Buna rağmen diğer tüm özellikler whatsapp web üzerinden kullanılabilmektedir. İsteyen whatsapp web üzerinden ses kaydı, resim veya fotoğraf gönderebilmektedir. Engellemek istenilen konuşmaların ve kişilerin hepsini engelleyebilir ya da sessize alınmak istenen hesapların sessize alınması işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca whatsapp web üzerinden bildirim sesleri isteğe göre değiştirilebilir ya da kapatılabilmektedir. Whatsapp web’ i kullanan çoğu kişi bilgisayarında whatsapp hesabının açık kalmasından ve başkaları tarafından mesajlarının görülmesinden korku duymaktadırlar. Bunun için de korku duyulmasına gerek yoktur. Çünkü, whatsapp web cep telefonunuz ile senkronize olduğundan dolayı istediğiniz zaman cep telefonunuzdan kapatabilirsiniz.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL