Windows’u Hızlandırmak İçin 7 İpucu

1 – Bilgisayarınızı Şişiren ve Hantallaştıran Programların Devre Dışı Bırakılması veya Kaldırılması

  • Bilgisayarınıza yüklediğiniz fakat hiç kullanmadığınız programların kaldırılması bilgisayar performansın artması ve bilgisayarın açılış süresinin azalmasına katkı sağlayacaktır.
  • Windows 7 işletim sisteminizdeki aktif Windows bileşenleri bilgisayarınızın açılışında ön belleğe alınarak RAM ve CPU kullanımı arttırmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için kullanmadığınız Windows bileşenlerini de kaldırmanız bilgisayarınızın performansının artmasına katkı sağlayacaktır.

Windows 7’den uygulama kaldırmak için Başlat -> Denetim Masası -> Programlar ve Özellikler simgesine tıklayarak programları kaldırabileceğimiz Windows uygulamasını açıyoruz.

Program_Ekle_ve_Kaldir_1

Şimdi aşağıda gördüğünüz gibi bilgisayarınıza yüklü bütün programlar listelenecektir. Buradan kullanmadığınız programlara sağ tıklayarak kaldır seçeneğini seçip bilgisayarınızdan silebilirsiniz. Bu resimde kırmızı çerçeve ile işaretlediğim alan ise, dahili Windows bileşenlerini kaldırıp ekleyebileceğiniz pencereyi açmaktadır. Buradan da kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

Program_Ekle_ve_Kaldir

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL