WordPress Admin Şifre Sıfırlama

WordPress Admin Şifre Sıfırlama

Hazır sistem panel sektörünün son yıllarda açık ara öncüsü olarak kabul edilen WordPress, kullanım kolaylığı ve zengin arayüz seçeneklerinin yanı sıra, bireysel talepler kadar kurumsal yapılanmalarda da tercih edilen bir uygulama. WordPress gibi hazır ve basit kullanıma sahip sistemler sektöre hâkim olmadan önce karmaşık kod yapısına sahip birçok uygulama ve program, kullanıcıların taleplerine tam olarak karşılık veremiyor ve kısıtlı kullanım alanları nedeniyle zengin bir içerik yelpazesi sunamıyordu. Bu durum WordPress ve benzeri sistemlerin kurumsal taleplerin ardından bireysel site ihtiyaçlarının artmasıyla birlikte çok daha popüler bir hâl aldı. Bu talebin ardından her geçen gün popülerleşen WordPress ise gün geçtikçe çok daha pratik, çözüm odaklı ve zengin bir içeriğe evrildi.

Özellikle geliştirdiği eklentiler, pratik arayüz ve kullanıcı dostu kontrol paneli sayesinde rakiplerine kıyasla çok daha popüler bir şekilde rağbet gören WordPress, yalnızca güncel internet kullanıcıları için değil, site sahipleri tarafından da büyük ilgi görüyor. Tabii bu durum WordPress firmasının yeni eklentiler ve çeşitli yenilikler ile pratik çözümler sunmasına da önayak oluyor. Özellikle site sahiplerinin kontrol panellerinde ihtiyaç duydukları hızlı çözüm ihtiyaçları ve anlık veri yedekleme ve şifreleme ile alakalı işlemleri, çok daha hızlı ve pratik bir hâl almış durumda. Biz de bu makalemizde söz konusu panelden artık çok daha pratik bir hâl alan WordPress admin şifre sıfırlama ile alakalı işlemden bahsedeceğiz. Oldukça basit ve kullanışlı olan admin panelden şifre değiştirme/sıfırlama işlemi de, diğer işlemler kadar hızlı ve kolay. Bu işlemleri sırasıyla maddeler hâlinde inceleyelim:

  • İlk etapta adres çubuğundan sitenizin admin kontrol linkini tıklayarak admin kontrol arayüzüne giriş yapıyoruz.
  • Bu panelde karşımıza çıkan e-mail ve şifre kısmının hemen altında “Parolanızı mı unuttunuz?” butonuna tıklıyoruz.
  • Bu işlemin ardından kayıtlı e-mail adresinizi girerek şifre sıfırlama talebinde bulunuyoruz. E-mail adresinize gelen link üzerinden yeni şifrenizi oluşturuyoruz.
  • Şayet kayıtlı e-mail adresinizi hatırlamıyorsanız, wordpress admin şifre sıfırlama işlemini Cpanel üzerinden gerçekleştiriyoruz.
  • Cpanelinize giriş yaptıktan sonra ana ekranda yer alan “phpMyAdmin” seçeneğine tıklıyoruz. Ardından açılan pencerenin sol tarafında yer alan veritabanı adınızı “+” sembolü ile açıyoruz ve hemen altta çıkan “information_schema” seçeneğine, ardından “wp_users” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Karşımıza çıkan satırlarda site paneline kayıtlı kullanıcı adları yer alacaktır. Kendi kullanıcı adımızın üzerine tıklayarak hemen üst panelde yer alan “Edit” butonuna tıklıyoruz. Ardından karşımıza çıkan tablodan “user_pass” satırına e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e  yazın ve kaydedin. Bu vesile ile şifreniz 123456 olarak değişmiş olacak.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL