Yeni Play Station Pek Yakında Raflarda Yerini Alacak

Oyun konsolu denilince akla ilk gelen marka olan Play Station, çok yakın zamanda yeni oyun konsolunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Japonya’nın teknoloji devi Sony firması tarafından üretilen Play Station oyun konsollarının şüphesiz 1990 ve sonrası doğan herkesin hayatında önemli bir yeri vardır. Her ne kadar 2005 yılında Microsoft tarafından üretilen Xbox serisi de yaygınlaşsa da, Play Station bu konuda öncü olduğu için hala daha geçerli oyun konsolu olarak Türkiye’de algılanıyor. Son olarak 15 Kasım 2013 tarihinde Sony tarafından piyasaya sürülen Play Station 4’ler şu anda 6 yaşını doldurmak üzere. Tüm oyunseverlerin merakla beklediği yeni konsolun ise yakın zamanda çıkması bekleniyor.

Play Station konsolunun yeni versiyonundaki özelliklerden bahsetmek gerekirse, eski nesil Play Stationlarla uyumlu olacağını söylemek gerekir. Günümüzde bir hayli ilerleyen sanal gerçekliğin daha yakından hissedileceği yeni konsolda ışın izleme teknolojisi de yerini alacak. Eski versiyonda kullanılan sanal gerçeklik araçları da Play Station 5’de uyumlu olarak çalışmaya devam edecek.

Bekleme Devri Son Buluyor

Oyun konsollarında şüphesiz en sevilmeyen özellik, konsolun ilk açılışında ve bazı oyuna giriş-geçişlerde uzun süreli beklemelerdir. Yeni nesil Play Station çıktığı zaman tüm bu beklemeleri de tarihe gömmüş olacaksınız. SSD hard disk kullanacak olan yeni nesil oyun konsollarında siyah ekranda bekleme nedir resmen unutacaksınız.

Günümüzde yüksek özellikli televizyonlarda 4K destekli olmaları gözümüze çarpıyor. Yeni nesil Play Station ise 8K’ya kadar olan çözünürlükleri destekleyecek kapasitede geliyor.

Yeni Oyun Konsoluna Yeni Kumanda

Yeni oyun konsolunda oyun kumandası da yenilenecek ve ismine muhtemelen Dualshock 5 adı verilecek. Bu oyun kumandasında eski nesillerden farklı olarak arka bölümde bulunan R2 ve L2 tuşlarının değişkenlik gösteren bir yapısı olduğunu söylememiz gerekiyor. Oynadığınız oyundaki tuşu kullanım zorluğunuza göre tuş sert ya da esnek olarak sürekli değişkenlik gösterecek. Bu da oyunlardan alacağınız hazzı bir tık daha yukarıya taşıyacak. Kumandada ele alınan bir başka özellik de kumandanın farklı farklı titreme özellikleri olması. Yeni Play Station 5’te oyun oynarken kumandanın titreşiminden ne tür zemine bastığınızı bile ayırt edebileceksiniz.

Play Station 5’in ne zaman piyasaya sürüleceği netlik kazanmasa da çalışmaların son noktaya doğru geldiği paylaşılıyor. Merakla beklenen Play Station 5’lere ülkemizden de büyük bir rağbet olması bekleniyor.

Coder

Selam. Herşey yolunda mı?

View all posts by Coder →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sistemciyiz.net'ten ayrılıyorsunuz

Sistemciyiz.net, ziyaretçilere belirli bilgileri sağlamak için diğer kuruluşların web sitelerine bağlantılar sağlar. Bir bağlantı, o web sitesinin içeriğinin, bakış açısının, politikalarının, ürünlerinin veya hizmetlerinin onaylandığı anlamına gelmez. Sistemciyiz.net tarafından sağlanmayan başka bir web sitesine bağlantı oluşturduğunuzda, gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere bu web sitesinin hüküm ve koşullarına tabi olursunuz.

You will be redirected to
in 3 seconds...

Click the link above to continue or CANCEL